top of page
Our activity>
Hygiene

Hygiene

Guardian technology is the result of research by Swedish scientists. It is on its basis that revolutionary alcohol-free cleaning and disinfecting agents were created. Guardian technology is designed to protect against the spread of disease and the entry of bacteria and viruses into our bodies. Its secret lies primarily in its extremely long-lasting effect

what is this?

Revolutionary cleaning and disinfection products with long-lasting protection.

Products based on Guardian technology not only stop bacteria and viruses - they create a protective coating that lasts for a long time. Guardian technology protects against bacteria and viruses for up to twelve hours on skin and up to two weeks on surfaces.

The Guardian Technology has been documented to protect against: Ebola virus, staphylococci (including MRSA), herpes, hepatitis, streptococcus, avian
and swine flu, influenza virus, Candida albicans and E. coli bacteria.

how it's working?

Mycie

Pierwszy krok, czyli mycie odbywa się przy pomocy niejonowych surfaktantów, które mają zdolność rozbijania i przyciągania cząstek, tłuszczu oraz innych materii, tak więc są one rozpuszczane i usuwane z powierzchni przy pomocy roztworu wodnego produktu.

Ten skuteczny surfaktant usuwa nawet duże zabrudzenia i plamy.

Dezynfekcja

Krok drugi, czyli dezynfekcja zachodzi od razu w momencie kontaktu produktu z powierzchnią poprzez kilka różnych bioaktywnych środków stosowanych i zatwierdzonych do stosowania w przemyśle medycznym i farmaceutycznym, takich jak PHMB czy chloroheksydyna.

Długotrwała ochrona

Unikalny polimer kationowy stosowany w produktach Guardian posiada kilka istotnych właściwości. Stanowi on długi łańcuch o bardzo dużej masie cząsteczkowej, który silnie wiąże się z prawie każdym typem powierzchni, nawet z tymi, z którymi trudno dochodzi zazwyczaj do połączenia, takimi jak niektóre polimery czy materiały nieorganiczne jak szkło czy kafelki. Silne związanie z powierzchnią oznacza, że nawet mimo wpływu mechanicznego czy też spłukania wodą, nadal utrzymuje się on na powierzchni i zapewnia ochronę. Ponadto, wytwarza on silny ładunek dodatni na powierzchni, która przyciąga wszystkie cząstki o ładunku ujemnym. Bakterie posiadają ładunek ujemny i dlatego też podlegają przyciąganiu i zostają uwięzione na powierzchni. Po trzecie, polimer kationowy wchodzi w interakcję z bioaktywnym środkiem zastosowanym w preparacie do dezynfekcji. Powstaje efekt synergii, a skuteczność środka bioaktywnego ulega znacznej poprawie. Potocznie mówiąc polimer odgrywa rolę jakby turbodoładowania.  Oprócz tego, że jest bardzo skuteczny, pozwala na zużycie dużo mniejszych ilości środka bioaktywnego do wyeliminowania bakterii i wirusów.

Polimer jest bardzo wytrzymały i przetrwa nawet w bardzo wilgotnych warunkach czy nawet w zanurzeniu w wodzie. Nie ulegnie on także rozpadowi w wysokiej temperaturze, a nawet stawi opór parze.

Please reload

See the video

Discover Guardian technology in the video

where can the products be used?

Branza spozywcza

Stosując produkty Guardson w Technologii Guardian ograniczona zostaje częstotliwość mycia, co wpływa korzystnie na usprawnienie produkcji. Guardian oferuje wyższą skuteczność, bezpieczeństwo oraz ochronę przed bakteriami i wirusami. Dzięki stosowaniu naszych produktów do mycia i dezynfekcji obniżona zostaje liczba roboczogodzin poświęconych na mycie i dezynfekcję. 

Basen i SPA

Nowy SWT® bez chloru to rewolucyjny produkt, który eliminuje potrzebę użycia chloru w wodzie, a mimo to dezynfekuje ją i czyni czystą zdecydowanie na dłużej. Jest łatwy w użyciu, opłacalny i może być stosowany w spa, bieżniach pływackich swim spa oraz basenach.

Opieka medyczna

Produkty Guardson zostały opracowane w szczególności dla środowisk o najwyższych wymogach w zakresie utrzymania higieny. Produkty w Technologii Guardian zabezpieczają powierzchnie przed bakteriami nawet do 14 dni. Niezależnie czy bakterie te pochodzą z resztek jedzenia, brudu, ludzi czy wirusów, Guardian jest skuteczny w walce z większością z nich. Udokumentowano, iż produkty Guardson jako nieliczne na rynku, ograniczają rozprzestrzenianie się zarazków w powietrzu.

Rolnictwo i hodowla

Dla rolnictwa i hodowli technologia Guardian oferuje rozwiązania ograniczające problem z wysokoodpornymi bakteriami i większością typów pleśni. 

System oparty jest na łączeniu wysokiej klasy produktów do mycia (BioCleaner oraz Universal Cleaner) z produktem do dezynfekcji (Guardian). Technologia Guardian zabija wszystkie bakterie i usuwa zarodniki pleśni. Dzięki pozbyciu się bakterii I pleśni, producent/hodowca zyskuje czystsze i zdrowsze otoczenie.  Produkty oparte są o technologię niejonową i kationową i nie powinny być stosowane razem z tradycyjnymi anionowymi produktami. Ważne jest więc, aby stosować pełną gamę produktów Guardson.

Obszary newralgiczne

Firma Guardson opracowała także serię produktów, która ma głównie na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się bakterii i wirusów w miejscach  często uczęszczanych takich jak lotniska, stacje kolejowe, centra handlowe, kluby fitness, środki transportu publicznego czy toalety. Produkty Guardian pozostawiają warstwę ochronną na większości typów powierzchni, dzięki czemu środek pozostaje aktywny przez kilka tygodni i nieustannie eliminuje bakterie i wirusy.

Please reload

Are you interested in products?

Managed to! The message has arrived.

bottom of page